Obsah: Historia de las traducciones checas

Historia de las traducciones checas de literaturas de Espana e Hispanoamérica   / Miloslav Uličný        Vyd. 1    . - Praha: Karolinum, 2005  . - 322 s. : obr. ; 24 cm      . - Vyd. : Praha: Univerzita Karlova  ISBN 80-246-0888-X  : Kč∼450, 00

Publikace obsahuje dějiny překladů literárních děl ze španělštiny do češtiny od počátků po současnost (1838-2003).
V jedenácti samostatných kapitolách se autor věnuje tomuto období po stránce bibliografické, výběru překládaných děl, dobovým souvislostem i kvalitě překladů. Důležitou částí publikace je přehled českých překladatelů - hispanistů a abecední bibliografie českých překladů z literatur Španělska a Hispánské Ameriky. Samostatný oddíl tvoří faksimilní reprodukce některých titulních listů.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz