Obsah: Kavárna Žal

Kavárna Žal   / Jiří Švejda            . - Litvínov: Dialog, 2004  . - 189 s. ; 21 cm        ISBN 80-85843-08-0  : Kč∼189, 00

Společenskokritický román mapující zákruty života i duše "muže uprostřed cesty" v naší žhavé přítomnosti (r. 2004).
Hrdina, kterého zastihujeme ve víru života majetné "vyšší střední vrstvy", stojí za polovinou života, má za sebou mnoho životních zákrutů i propadů, o nichž se dozvídáme postupně jen náznakem, nejasnou vzpomínkou, ale z jakéhosi důvodu nebilancuje, nýbrž jen sám sebe a své činy a činnosti hořce komentuje. Je cosi v jeho minulosti, co bolí víc než stud nad vlastními prohrami a slabostí a co hrdina překrývá navenek slangem i nově nabytým stylem života "yupies", a neveselým komentářem naší současnosti i politiky. Nenadálé setkání se zlomkem minulosti však otevře stavidla vzpomínek... Kavárna Žal stojí v přístavu na jadranské pevnině naproti ostrovu Rab, který je pro hrdinu rájem, z něhož byl kdysi vyhnán...
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz