Obsah: Tancem pádu

Tancem pádu : (1995-1997, definitivní verze z listopadu 2001)  / Roman Szpuk  ; il. Petr Pazdera Payne ] ; [ dosl. R. Szpuk      Vyd. 1    . - Tišnov: Sursum, 2003  . - 105 s. ; 13 cm        ISBN 80-7323-042-9  : Kč∼99, 00

Nová sbírka současného českého básníka obsahuje především reflexivní a intimní lyriku a poezii s přírodními motivy.
Autor se nechává při své tvorbě okouzlit neopakovatelností a jedinečností okamžiku, který pro něho představuje silný inspirační zdroj. Tuto inspiraci může třeba vyvolat postava dívky v pařížské katedrále, mládež pod pařížským mostem, ale také atmosféra vimperských ulic nebo čekárny na strakonickém nádraží. Ke své výpovědi zvolil autor volný verš, v němž záměrně používá archaizující vyjádření. Těžko odhadnout, jak bude tento autorův záměr akceptován, pro některé čtenáře však bude nepřekonatelnou překážkou.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz