Obsah: Krajiny života a tvorby Oty Pavla

Studie o přerodu novináře sportovních reportáží Oty Pavla ve spisovatele krásné literatury. Místo Pavlova díla v české literatuře 60. -70. let 20. století.
Redaktor bývalého nakladatelství Československý spisovatel na základě Pavlovy tvorby a korespondence i podle svých vzpomínek líčí Pavlův osobní život a Pavlovo úsilí stát se renomovaným spisovatelem. Rozebírá důvody angažovanosti Pavlových sportovních reportáží v časopise Československý voják, analyzuje Pavlovo opojení sportem v jeho povídkách o československých sportovcích a charakterizuje Pavlův útěk od politicky angažované tvorby k oslavě krásy české krajiny Berounska v období normalizace. Dále se autor snaží zařadit Pavlovu tvorbu do kontextu tehdejší české literatury a srovnává ji s dílem Hrabalovým. Publikace je provázena poznámkovým aparátem a doplněna přílohou s fotografiemi Pavlovy rodiny a bibliografií knižních vydání Pavlových povídek i korespondence včetně vydání samizdatových.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61