Obsah: Experiment s nevěrou

Experiment s nevěrou   / Marie Prušáková-Honzíková            . - 1968            : Kč∼17, 00

Autorka v novele s něvěrou si klade otázku, zda je uskutečnitelné tzv. moderní manželství (připouštějící jistá krátkodobá citová odcizení).
Na postavách chirurga, který v prvním manželství trpěl pocitem nesvobody a nedostatkem klidu pro svou tvůrčí práci, a jeho druhé mladé ženy-výtvarnice sleduje autorka jejich rodinný život se všemi příznaky všedních problémů současné doby až k uzlovému momentu jejich života, kdy ženu citový vztah k jinému muži přivede téměř rozchodu s rodinou. Tento moment autorka neřeší, ale vrací ženu na své místo, a snaží se vyslovit, že pevné citové zázemí kladně určuje jednání a činnost člověka a míra citových vztahů pocit jistoty.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz