Obsah: Lulku tatíčkovi

Lulku tatíčkovi   / Jan Antonín Pitínský        Vyd. 1    . - Brno: Petrov, 2002  . - 69 s. ; 22 cm        ISBN 80-7227-144-X  : Kč∼100, 00

Nová sbírka známého divadelního režiséra a dramatika obsahuje verše, zaznamenávající okouzlení z malých událostí, všedních věcí a momentek.
Tento pestrý kaleidoskop často působí jako volně plynoucí proud útržků vzpomínek, které ovšem nespojuje jednotná stylizace. Ve verších nacházíme nechtěnou, přesto však funkční bizarnost, ironii i skepsi, slovní hříčky nebo části dialogů, jejichž podněty mají většinou základ v reálném životě. Do reálné skutečnosti však někdy autor záměrně propašuje určitou dávku mystifikace, která jeho texty obohacuje a čtenáři připraví originální zážitek.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz