Obsah: Česká literatura mezi Němci a Slovany

Česká literatura mezi Němci a Slovany : články a studie  / Antonín Měšťan        Vyd. 1    . - Praha: Academia, 2002  . - 319 s. ; 20 cm  . - (Amphora)      ISBN 80-200-0751-2  : Kč∼178, 00

Kniha statí, studií a rozhlasových příspěvků literárního historika a filologa, o evropském kontextu české literatury a kultury.
Autorův badatelský zájem zahrnuje spektrum osobností počínaje Dobrovským a jeho cestou do Ruska až po Václava Černého a jeho vztahy k ruské a sovětské literatuře. Jednotlivé příspěvky nejsou vyvážené - řada z nich zazněla ve vysílání Svobodné Evropy a publicistický charakter je někdy předností, ale i omezením. Cenné jsou postřehy o celých generacích českých literátů a jejich postojích k nepominutelnému symptomu slovanství v prostředí střední Evropy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz