Obsah: Královny starověkého Egypta

Královny starověkého Egypta   / Texty Rosanna Pirelliová  ; úv. Dorothea Arnoldová; předml. její excelence Suzanne Mubarak; z angl. orig. přel. Petra Maříková-Vlčková, Jana Mynářová      Vyd. 1    . - [Praha]: Slovart, 2008  . - 271 s. : fot. ; 37 cm  . - Orig. : Queens of ancient Egypt      ISBN 978-80-7391-097-6  : Kč∼999, 00

Výpravná obrazová publikace se zabývá postavením panovnic ve starověkém Egyptě. Zkoumá jejich roli v náboženském systému starých Egypťanů, podíl na vládě i povahu jejich vztahu k panujícím faraonům.
Sleduje osudy egyptských královen v jednotlivých údobích staroegyptské říše - poslední oddíl je věnován ptolemaiovským královnám a především Kleopatře (VII). Výklad doprovází překrásné barevné fotografie s ukázkami staroegypského umění (sochy, reliéfy, malby, šperky) - díla zachycují egyptské panovnice či princezny z různých historických období.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz