Obsah: Spas

Spas   / Ivan Matoušek        1. vyd    . - Praha: Triáda, 2001  . - 684 s. ; 20 cm  . - (Delfín; sv. 36)      ISBN 80-86138-37-2  : Kč∼448, 00

Složitý, mnohovrstevný, filozofický román hovoří o současnosti spíše prostřednictvím emocí a intelektu nežli dějem.
Matoušek je chemik a jeho kniha jako by svou strukturou tuto vědu akceptovala, neboť připomíná jakousi složitou a nesnadno popsatelnou chemickou sloučeninu, kterou lze buď pracně rozložit na jednotlivé prvky, nebo se nechat unést krásou její tajemné neuchopitelnosti. Román o současných lidech hledá zlomová témata, na scénu přivádí výrazné osobnosti a snad právě proto je nemilosrdnou karikaturou světa, syrovou, před níž není úniku a která se nedá oklamat a nehodlá se zaobalovat do líbivých slovíček. Přínosné dílo, které si ovšem vyžádá veškeré čtenářovo soustředění.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz