Obsah: Faraonův komplot

Jaké poklady a jaká tajemství může ukrývat hrob muže, který byl již v dobách starého Egypta uctíván jako bůh?
Archeolog Howard Carter spatřil neuvěřitelně krásné předměty, když se po více neý třech tisících letech jako první podíval do neporušeného faraonsklého hrobu. A přesto jak je známo, zemřel Tutanchamon jako mladý a nevýznamný panovník. Jaké poklady a jaká asi tajmeství může ukrývat hrob muže, který byl již v dobách starého Egypta uctíván jako bůh?
Hrob Imhotepa, faraonova lékaře a stavitele první pyramidy, zůstává dodnes neobjevený. Stopou do minulosti je však tuctová egyptská socha. Vede k pozoruhodné dražbě v aukční síni, k záhadnému případu vraždy a deníku psanému arabsky, který vypráví neuvěřitelný příběh z počátku našeho století
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize