Obsah: Zápisky z podzemí

Zápisky z podzemí : (1973-1980)  / Pavel Zajíček  ; k vyd. připr. a ed. pozn. naps. Martin Machovec; front. Ondřej Němec      Vyd. 1    . - Praha: Torst, 2002  . - 548 s. : il ; 20 cm        ISBN 80-7215-176-2  : Kč∼377, 00

Kniha přináší kompletní texty sedmi původně samostatných samizdatových souborů představitele českého undergroundu, básníka, hudebníka a výtvarníka P. Zajíčka.
Zakladatel experimentálního hudebního souboru DG 307 zde soustředil veškerou svou tvorbu ze 70. let v podobě několika samostatných celků. Zápisky z podzemí tak přinášejí básnické i prozaické texty deníkového charakteru, texty reflexivní, autoreprezentační, epigrafické, dále záznamy snů, citací a glos. Knihu lze chápat jako subjektivně koncipovanou kroniku českého undergroundového společenství sedmdesátých let 20. století, shromážděného kolem rockové skupiny The Plastic People of the Universe.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz