Obsah: Jakoby... Svět v zrnku písku...

Jakoby... Svět v zrnku písku...   / Pavel Zajíček        Vyd. 1    . - Praha: Torst, 2003  . - 252 s. ; 20 cm        ISBN 80-7215-205-X  : Kč∼249, 00

Nekonvenční próza jednoho z představitelů českého undergroundu je reflexí současného světa, jak jej vnímá muž středního věku.
Bezejmenný hrdina formou automatického textu, volně za sebou řazených myšlenek¨a dojmů vypovídá o svém životě, svých pocitech, o vnímání světa, potřebě štěstí, lásky a krásy. Z jednotlivých střípků zážitků a vzpomínek se skládá mozaika vnitřního života vnímavého muže středního věku trpícího pocitem deziluze, marnosti a skepse a těžce hledajícího životní jistoty. Román představitele českého undergroundu je intelektuálním čtením určeným náročnějšímu čtenáři.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz