Obsah: Otvírací doba

Otvírací doba : (básně 1981-1985): (1985-1986)  / Albert Kaufmann            . - Praha: Cherm, 2005  . - 254 s. ; 15 cm        ISBN 80-86370-21-6  : Kč∼200, 00

Svazek obsahuje dvě sbírky současného českého básníka,
V obou těchto cyklech navazuje Kaufmann formálně i obsahově na svou vyzrálou prvotinu z roku 1981 "Indiferentní krajina". I tyto soubory veršů lze totiž zařadit mezi dokumenty, které odmítají normalizační trendy vycházející z mocenského centra tehdejší společnosti. Atmosféru tohoto období zachycuje Kaufmann prostřednictvím široké plejády skeptických a sarkastických reflexí, které se tak stávají vyhraněným protestem, v němž se odrážejí existenciální pocity části jedné generace. Té části, která svým postojem vyjadřovala jak vzdor, tak i tragickou životní zkušenost, jež je například obsažena v této lakonické poznámce: "A všude jen ti hodní rezignovaní lidé, / kteří se naučili nic od života nečekat. / Vlídně a přátelsky ti radí, / aby ses nestavěl na zadní. "
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu