Obsah: Co víme o rytířích

Co víme o rytířích   / Naps. Renée Holler  ; z orig. přel. Mirka Mutinská; il. Silvia Christophová          . - Praha: Thovt, 2006  . - 53 s. ; 22 cm  . - (První čtení s poučením). - Orig. : Leselöwen Ritter-Wissen      ISBN 80-903653-9-6  : Kč∼170, 00

Napínavé příběhy o rytířích doplněné o historická poučení. Knížka je vhodná pro děti od 8 let, ale i jako první čtení.
Knížka obsahuje pět samostatných příběhů, které jsou psány velkými písmeny, a proto je mohou číst již začínající čtenáři. Každý příběh je zároveň obohacen o dvojstranu naučného charakteru. Děti se tak dozví např. co to byly křížové výpravy, jak vypadala rytířská výzbroj, jaké zbraně rytíři používali apod. Poučení jsou psána menším písmem, a pro menší děti bude pravděpodobně lepší číst je spolu s rodiči.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.