Obsah: Jakob Edelstein

Jakob Edelstein   / Ruth Bondyová  ; do češ. převedla Lucie Lucká      Vyd. 1    . - Praha: Sefer, 2001  . - 487 s. ; 21 cm  . - (Judaika; sv. 11)      ISBN 80-85924-23-4  : Kč∼290, 00

Příběh pražského Žida a jeho marného boje za záchranu krajanů, kteří byli internováni v terezínském ghettu, může sloužit jako učebnice dějin české židovské komunity za první republiky a druhé světové války.
Dílo, které může klidně sloužit jako učebnice dějin české židovské komunity za první republiky a druhé světové války. Jakob Edelstein byl významným sionistickým činitelem. Na jeho osudu ukazuje autorka, která sama prošla Osvětimí, bezvýchodnost a bezmocnost národa odsouzeného k likvidaci, nezištnou a vytrvalou snahu schopných jedinců postavit se mlýnici dějin, naivitu, probleskující z počáteční snahy "dohodnout se" nebo "vyzrát" na nacistickou mašinérii, a tvrdé procitnutí tváří v tvář nevýslovné krutosti.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz