Obsah: Pes z Klagenfurtu

Pes z Klagenfurtu   / Věra Weislitzová        Vyd. 1    . - Praha: Adonai, 2001  . - 121 s. , fot. ; 21 cm        ISBN 80-86500-28-4  : Kč∼149, 00

Knížka osmi krátkých povídek, v nichž autorka vzpomíná na svůj život, krutě poznamenaný válkou a internací v koncentračním táboře
Před čtenářem se odvíjí osud dívky, mladé ženy, manželky a matky, která se už nikdy nedokáže zbavit hrůzných zážitků, jež přervaly šťastné dětství a dospívání v harmonické rodině. Nacistická okupace, vyloučení ze školy a matčina předčasná smrt předznamenaly transport do Terezína a později do Osvětimi, které autorka jako zázrakem přežila. Ve všech prózách se minulost prolíná s přítomností v rafinované kompozici, v níž nejdůležitější roli hraje čas, spojující události z různých rovin v životě jednotlivce i národa. Kultivované, jazykově vytříbené nesentimentální prózy.

.
Vytvořil: ota61