Obsah: Husitské vojny v obrazech

Husitské vojny v obrazech : Sbírka 59 mapek a plánů k dějinám válek i válečnictví husitského se stručným výkladem zobrazených dějů: s velkou mapkou zemí koruny české za válek husitských  / Hanuš Kuffner            . - Královské Vinohrady: vl. n. , 1908  . - 96 s.

D Digitalizovaný dokument

Strategické a taktické výkony husitských vojsk za vedení Jana Žižky z Trocnova a Prokopa Holého v grafickém znázornění na téměř 60 komentovaných barevných mapkách doplněné výňatky z tehdejších vojskových a vozových řádů.
Autor zobrazuje na mapkách fakta získaná v dějepisných pracích F. Palackého, V. V. Tomka, něm. historiků Colmara Grünhagena a Friedricha von Bezolda a dalších pomůcek. Soubor doplňuje seznam významnějších klášterů postižených během husitských válek.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.