Obsah: Zlatá tygřice

Neobyčejný a zajímavý životní příběh usurijské tygřice albínky, pozoruhodné svým neobvyklým a vzácným zlatým zabarvením, nás zavádí na Dálný východ, do nitra nepropustné tajgy a na horské hřebeny Sichote-Alině. Prozrazuje na svého autora nejen obdiv, nadšení a lásku k přírodě a jejím živým tvorům, loveckou a stopařskou vášeň, ale také zasvěcenost a odborné znalosti.
Hrdinku příběhu Rigmu, jak ji lidé nazvali, poznáme hned v prvních týdnech jejiho života, budeme svědky jejiho dospívání a prvních samostatných kroků v životě. Zvláštní epizodou v Rigmině životě je její zajetí a prodání do cirkusu, kde podstoupí náročnou drezúru a později absolvujei velmi úspěšná vystoupení. Rigmě se podaří z cirkusu uprchnout a vrátí se na svobodu... . .
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace knihy