Obsah: Osudné iluze

Osudné iluze : čeští spisovatelé a komunismus 1917-1987  / Petr Hrubý        Vyd. 1    . - Rychnov nad Kněžnou: Ježek, 2000  . - 263 s. ; 22 cm        ISBN 80-85996-31-6  : Kč∼229, 00

Studie prostřednictvím analýzy textů českých spisovatelů 20. století zkoumá příčiny jejich přilnutí (mnohdy dočasnému) ke komunistické ideologii.
Autor - historik, politolog a psycholog, věnuje pozornost vývoji komunistické ideje u jednotlivých literátů v kontextu vlastního díla a v návaznosti na dobové události. Pro kontrast cituje i z dobových reakcí demokratických autorů, ať už literárních kritiků, či publicistů. První část knihy je věnovaná básníkům, druhá prozaikům a dramatikům. Jednotlivé kapitoly dodržují v rámci tématu chronologické uspořádání.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz