Obsah: Prázdniny ve Žvatlánsku

Prázdniny ve Žvatlánsku   / Milan Hrabal  ; il. Jana Wienerová      1. vyd    . - Varnsdorf: Kruh přátel muzea Varnsdorf, 1999  . - 59 s. ; 21 cm        ISBN 80-238-4205-6  : Kč∼30, 00

Tatínek vymyslel pro svou dcerušku kouzelnou zemi Žvatlánsko, kde si spolu hrají, vyprávějí a občas tam vpustí i bráchu, starší sestru a maminku.
Když jsou ve Žvatlánsku, mají všichni, nač si vzpomenou, protože si to mohou vymyslet. Tatínek se stal pohádkou a stačí, aby děti řekly "Pohádko, otřes se! " a musí začít vyprávět různé pohádky a básničky. Třeba tu o Zeleném prasátku, které bylo vlastně jablíčko nejblíž u cesty, proto bylo celé špinavé a nikdo je nechtěl, nebo smutné vyprávění muchomůrky o tom, jak hlupáci ničí její sestry. Pojďte také do Žvatlánska, země hojnosti a pohádek. Určeno dětem zhruba od pěti do osmi let.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz