Obsah: Tři noci

Tři noci   / Egon Hostovský        1. vyd. v tomto celku    . - Praha: Nakladatelství Franze Kafky, 1997  . - 309 s. : 1 fot. ; 21 cm  . - (Spisy Egona Hostovského; Sv. 10)      ISBN 80-85844-31-1  : Kč∼190, 00

Román o odcizených vztazích partnerů v manželství, do nichž zasáhne tajemný vetřelec a novela z amerického maloměsta.
Poslední autorův román a poslední autorova literární práce jsou v tomto svazku vedle sebe. Román je komorní studií lidské úzkosti a touhy; vztahy manželů oživí náhlé manželovo zjištění ženiny nevěry, děj a psychologické napětí vrcholí při tajemných návštěvách, kdy po tři noci za sebou kdosi v noci zvoní u dveří. Když se třetí noc muž rozhodne neznámému návštěvníkovi otevřít, žena jej na schodech předběhne, aby tomu zabránila, zřítí se a zahyne. Novela je portrétem úspěšného zamestnance-manažera, který po penzionování neví co s volným časem a s úžasem zjišťuje kolem sebe spoustu znepokojujících skutečností. Jeho trápení končí nástupem do nového zaměstnání. Mistrně napsaná práce se skvělou kresbou charakterů hrdinů, velmi čtivé.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz