Obsah: Literární dobrodružství českého spisovatele v cizině

Literární dobrodružství českého spisovatele v cizině aneb O ctihodném povolání kouzla zbaveném   / Egon Hostovský  ; ed. připr. Olga Hostovská      2. vyd    . - Praha: ERM, 1995  . - 195 s. , 8 fot. ; 21 cm  . - (Spisy Egona Hostovského; sv. 12)      ISBN 80-85913-13-5  : Kč∼137, 00

Autobiografické vyprávění o životní dráze a díle Egona Hostovského je obrazem osudu českého emigranta, který složitě hledá v rozbouřené době své zakotvení.
Zajímavě komponovaná kniha citlivě spojuje psychologicky laděnou autobiografickou prózu s ojedinělými memoáry v lehce pikareskní román o nekonečném putování cizince, který hledá a nenalézá domov. Čtenář se seznamuje s jeho rodinou, prostředím ve kterém vyrůstal, s kořeny, z nichž pocházelo jeho dílo. Zajímavé jsou i některé kapitoly, které se zmiňují o autorových vztazích a přátelstvích s významnými literárními osobnostmi.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz