Obsah: Křeslo pro Fausta 2004

Křeslo pro Fausta 2004   / Rozhovory vedl a k vyd. připr. Jaroslav Hořejší  ; fot. Karel Meister ... a kol.       1. vyd    . - Praha: Galén ; Univerzita Karlova, 2004  . - 263 s. ; 20 cm        ISBN 80-7262-297-8  : Kč∼150, 00

Další, v pořadí již třetí kniha rozhovorů s významnými osobnostmi z různých oblastí medicíny.
Kniha je záznamem čtrnácti besed, které se uskutečnily v roce 2004 ve Faustově domě. Publicista Jaroslav Hořejší hovořil s osobnostmi, které působí nebo mají blízký vztah k 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Jeho hosté jsou představiteli různých oborů české vědy a medicíny. Rozhovory se týkají zejména jejich profese a specializace, ale hovoří se i o osobních motivech k výběru tohoto povolání, o životních zkušenostech, názorech a pohledu na svět. Každému rozhovoru předchází stručný převážně profesní životopis. Soubor rozhovorů z Faustova domu je věnován prof. Zdeňku Lojdovi, emeritnímu prorektorovi Karlovy univerzity, který zemřel několik týdnů poté, co sám usedl do křesla pro Fausta.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz