Obsah: Křeslo pro Fausta 2003

Křeslo pro Fausta 2003   / K vyd. připr. Jaroslav Hořejší  ; il. Ivan Helekal      1. vyd    . - Praha: Galén, 2003  . - 318 s. : fot. ; 20 cm        ISBN 80-7262-249-8  : Kč∼150, 00

Výběr z besed s předními osobnostmi a partnery 1. lékařské fakulty UK, uskutečněných ve Faustově domě v roce 2003.
Kniha vznikla na základě besed novináře a publicisty Jaroslava Hořejšího s významnými českými lékaři a vědci, které probíhaly v roce 2003 ve Faustově domě. V rozhovorech se čtenář (nemusí být lékař) dočte o jednotlivých lékařských oborech a disciplínách, o klinické medicíně i lékařské vědě, o problémech nemocných i lékařů, o složitosti naší doby, ale také o osudech jednotlivých hostů a o jejich názorech na věci odborné i veřejné. V knize jsou rozhovory s neurochirurgem, anatomem, internistou, biochemikem, gerontologem, endokrinologem, patologem, gynekologem, jaderným fyzikem a dalšími.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz