Obsah: Obrazový atlas České republiky

Obrazový atlas České republiky   / Milan Holeček, Pavel Červinka  ; ilustr. Jiří Hejný ... a kol. ; fot. Jan Berger ... a kol.       1. čes. vyd    . - Praha: Slovart, 2002  . - 64 s. : mapy, grafy ; 36 cm        ISBN 80-7209-352-5  : Kč∼299, 00

Atlas seznamuje děti s přírodními, historickými a architektonickými památkami naší vlasti. Je výjimečný použitím satelitních snímků našeho území.
Publikace seznamuje čtenáře s postavením České republiky v Evropě a to jak polohou a rozlohou, tak i hospodářskou situací a obyvatelstvem. Dále je zde geologická a hospodářská mapa i mapa ochrany přírody. Pro rozdělení naší republiky na jednotlivé oblasti není v atlasu použito členění na kraje, ale na oblasti, které mají hodně společného po stránce přírodní i z hlediska lidské činnosti. Na konci knihy jsou zeměpisné přehledy, obrázková mapa přírodního a kulturního bohatství naší země, rejstřík a satelitní snímek celé Evropy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz