Obsah: Začni znovu, Katko

Začni znovu, Katko   / Zuzana Francková        Vyd. 1    . - Praha: Petra, 1999  . - 125 s. ; 21 cm  . - (Iva: pro dívky)      ISBN 80-85984-59-8  : Kč∼129, 00

Dívčí román přináší příběh patnáctileté Katky plný problémů s dospíváním, školou i první láskou.
Katka žije sama s matkou, jsou dobře finančně zajištěné, bydlí v přepychové vile. Už na základní škole chodí Katka aktraktivně oblečena a nalíčena. Nejen proto, ale i pro svůj slabý prospěch má konflikty se svou třídní učitelkou. Matka, která dceru nekriticky miluje, však zařídí nejen lepší vysvědčení, ale i Katčino přijetí na střední školu. Katka se dostává do party starších, poprvé se bezhlavě zamiluje. Se svým chlapcem tráví všechen volný čas, zanedbává školu a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat: je vyloučena, vrací se domů a začíná pracovat jako uklízečka. Uvědomí si chyby dřív, než bude pozdě?
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu