Obsah: Vrať se, Cilko!

Vrať se, Cilko!   / Zuzana Francková  ; fot. Jan Suchl      Vyd. 1    . - Praha: Petra, 2001  . - 133 s. ; 21 cm        ISBN 80-7301-012-7  : Kč∼169, 00

V první části třídílného příběhu pro dívky se seznamujeme s třináctiletou Evou, která prožívá své dospívání na rodinné koňské farmě.
Eva má zatím jedinou a největší lásku - koně. Vždyť žije přímo mezi nimi, tatínek založil farmu na chov jezdeckých koní. Učí se o koně pečovat, jezdit, zkrátka všechno, co k dobrému "koňákovi" patří. Má kamarády jen mezi členy jezdeckého oddílu, s ostatními vrstevnicemi si moc nerozumí. Ve škole zvládá všechno lehce, je bystrá a pohotová. Její největší kamarádkou je kobylka Cilka, kterou si vychovala od hříběte. Problémy začínají s přestupem na střední školu, Eva zanedbává učení, všechen čas věnuje koním. Upne se k jedinému: zvítězit v prestižním dostihu.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu