Obsah: Mezi řádky

Mezi řádky : básně z let 1995-2001  / Renata Putzlacher  ; dosl. Ivo Pospíšil; přel. Vlasta Dvořáčková ... a kol. ; ilustr. Bronisław Liberda      Vyd. 1    . - Brno: Host, 2003  . - 75 s. ; 21 cm  . -      ISBN 80-7294-084-8  : Kč∼129, 00

Antologie z poezie básnířky a překladatelky, působící v současné době jako polonistka na Masarykově univerzitě v Brně.
Autorčiny verše vypovídají o světě na přelomu tisíciletí, v němž zvláštní úlohu přisuzuje kulturním vazbám a komunikacím. Toto téma je určeno jednak místem jejího dětství a mládí (Český Těšín), v němž se seznámila s pozůstatky německo-polsko- české pospolitosti a sama se pak ocitla v česko-polské bilingvní realitě. Samotné básně, napsané kultivovaným stylem a jazykem, jsou rozděleny do čtyř oddílů: v prvním básnířka vystupuje jako hledač životních hodnot, ve druhém nás provází labyrintem umění, ve třetím se pokouší odhalit vlastní identitu a konečně ve čtvrté části sbírky zachycuje, jak na ní působí atmosféra současného Brna.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz