Obsah: Mušle, lastury a škeble...

Mušle, lastury a škeble...   / Vladimír Holan  ; esej Josef Polišenský; verše vybral, uspoř. a ed. pozn. naps. Miloš Pohorský      1. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1985  . - 341 s. : il  . - (Klub přátel poezie; roč. 25, sv. 1. Zlatý fond poezie)        : Kč∼27, 00

Rozsáhlý výbor z Holanova básnického díla obsahuje verše z počátku 30. let až po poslední dvě sbírky z počátku let osmdesátých.
Editor svazku se snaží ukázat význam a osobitost Holanovy poezie především v jeho lyrice, v níž se odehrávají dramatické a vášnivé reflexe kladoucí otázky o smyslu života, o místě a poslání člověka ve světě, jeho osudu a údělu. Básník zároveň formuluje v mýtických časových vizích dějinné souvislosti a kulturní tradice.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz