Obsah: Lamento

Lamento   / Vladimír Holan        2. , rev. vyd    . - V Praze a Litomyšli: Paseka, 2000  . - 282 s. ; 21 cm  . - (Spisy; sv. 3)      ISBN 80-7185-309-7  . - ISBN 80-7185-266-X (soubor): Kč∼249, 00

Třetí svazek Spisů Vladimíra Holana obsahuje jeho čtyři sbírky vznikající v průběhu padesátých let.
Je zde publikován cyklus hravých a průzračně čistých veršů pro děti Bajaja, doplněný souborem Z dětského světa. Potom následují tři sbírky (Víno, Strach, Bolest), které pomocí drobných lyrických příběhů evokují autorovy pocity a vztahy jak mezi nejbližšími členy rodiny, tak i mezi jeho uměleckými přáteli. Všechny sbírky naprosto bezpečně dokumentují, že pro svůj jazyk i obsah je Holan právem považován za jednoho z největších českých básníků dvacátého století.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz