Obsah: Komedie

Komedie   / Daniela Hodrová        Vyd. 1    . - [Praha]: Torst, 2003  . - 212 s. : fot. ; 22 cm        ISBN 80-7215-190-8  : Kč∼259, 00

Nový román české autorky volně navazuje na cyklus Trýznivé město a pokračuje rozvíjením jejího základního motivu - magie města svázaného s lidskými osudy.
Jako v předchozích knihách i zde se jedná částečně o autobiografii, dílem o poetickou fikci, a dílem také o trpkou reflexi přítomných i minulých dějů. V propleteném předivu jednotlivých epizod nechává autorka defilovat postavy z rodinné minulosti i přítomnosti, známé osobnosti české historie i lidi zcela neznámé především na pražských Vinohradech v blízkosti Olšanského hřbitova, kde většina z nich spočívá. Z útržků jejich osudů, ale také i z osudů soch, domů a přízraků vyrůstá nadčasový magický příběh o životě a umění, o lásce a smrti, úzkosti a naději, určený vnímavému a kultivovanému čtenáři.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz