Obsah: Jen já a ty

Kniha Marie Vosikové je vlastně souborem nemilostných povídek, v nichž přesto v hlavní roli vystupuje láska, kterou v sobě všichni neseme - a chceme ji nalézt a darovat jeden druhému.
Dvacet nemilostných povídek o podobách lásky i nelásky. Autorka nás ve svých povídkách nechává nahlédnout do duše obyčejných lidí v situacích, které sice nejsou obyčejné, ale pro čtenáře představitelné. Na několika málo stránkách bez sentimentu, skoro až nemilosrdně popisuje malá vítězství a prohry svých převážně ženských hrdinek - matky, jejíž milující a milovaný syn propadl drogám, stárnoucí ženy, která si náhle uvědomí, že nemá nikoho ráda, babičky sledující se strachem svatbu svého mladičkého vnuka a dalších. Spojujícím motivem všech povídek je láska, její hledání, pozbývání a nenacházení.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize