Obsah: Nesmrtelný příběh

aneb život Soni Trocké-Sammlerové čili román karneval
Nové vydání vysoce ceněné prózy, která vyšla poprvé roku 1997. Hrdinka knihy vypráví o neuskutečněném setkání s někým, kdo k ní po celý následující život hledá cestu ve zvířecích podobách. Nesmrtelný příběh je vlastně originální variantou pohádkové legendy o krásce a zvířeti.
Zpověď ženy, která prožila konec 1. republiky, válku i poválečná léta až po současnost. Nádherným jazykem psaná velmi sugestivní zpověď, vzpomínky na dětství, první lásky, matku Němku a otce Rusa, kteří oba zahynuli při divokém odsunu brněnských Němců u Pohořelic. Trýznivé a přesné komentování ne právě radostného historického údělu lidí v tomto regionu, plné laskavého pochopení pro lidské slabosti a pochybení, plné sarkasmu při komentování politických zvratů. Kniha je pendantem k "Siamskému příběhu".
Vytvořil: Krtek_Martinka
Zdroj: anotace ke knize