Obsah: Šťáva

Nová sbírka současné české autorky obsahuje především reflexivní a intimní verše, doplněné několika básněmi v próze.
Své texty předkládá autorka v již navyklé stylistické úpravě, často pracuje s erotickými motivy, pro které se pokouší nalézt až šokující pointy
"Básnická sbírka Věry Chase, už podle obalu ve stylu šedesátejch let a názvu, slibuje plno smyslnosti. Bohužel, žádnej literární skandál se nekoná :-( A to i přesto, že erotiky je na stránkách hodně.
Čim to teda sakra je? Asi tím, že tý lechtivosti je až moc. Jo, to bude ono. Působí to na mě tak strašně moc nuceně... Nevim, třeba to tak má být, ale mně osobně to na sbírce ubírá na razantnosti a hlavně na autentičnosti textů.
Ovšem co se humoru a sarkasmu týče, Věra Chase nezklamala. A některý texty sou dost zdařilý. Třeba Báseň o mé kamarádce, jejich orgasmech a nevhodném příteli, která mohla u stydlivějších čtenářů vyvolat rumělec na tvářích pro svý zahrávání si s jedním ze zapovězenejch sexuálních témat. "
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace + daydie.blog.cz