Obsah: Soubor díla

Soubor díla   / Karel Michal  ; ed. příprava a koment. (s využitím textů Karla Hvížďaly a Vladimíra Karfíka) Milena Masáková          . - Praha: Lidové noviny, 2001  . - 719 s. ; 18 cm  . - (Česká knižnice)      ISBN 80-7106-460-2  : Kč∼450, 00

Svazek obsahuje veškeré prozaické knihy českého autora zemřelého ve švýcarském exilu, doplněné několika časopisecky publikovanými prózami.
Soubor v prvé řadě uvádí chronologicky řazenou Michalovu tvorbu z 60. let - detektivní novelu Krok stranou, povídkovou sbírku Bubáci pro všední den, ironickou moralitu z první republiky Gypsová dáma a historickou novelu Čest a sláva. Kniha je doplněna třemi hořkými, satiricky laděnými povídkami napsanými v exilu pod názvem Rodný kraj a několika dalšími knižně nevydanými texty.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz