Obsah: Na mušce je Eisenhower

Úkladné vraždy významných vojenských a politických osobností II. světové války
Plánované i dokonané vraždy významných vojenských a politických představitelů, které více či méně ovlivnily vývoj 2. světové války. Dočteme se o neúspěšných atentátech na samotného vůdce třetí říše Adolfa Hitlera, o českých parašutistech, kterým neunikl nový říšský protektor Reinhard Heydrich, i připravovaných akcích proti "velké trojce": Churchillovi, Rooseveltovi a Stalinovi. Velmi podrobně se autor věnuje německému veliteli zvláštní jednotky Otto Skorzenymu, který se "proslavil" únosy Mussoliniho v r. 1943 a syna admirála Horthyho. Hitler pověřil Skorzenyho úkolem zabít tehdejšího vrchního velitele spojeneckých vojsk v Evropě amerického generála Eisenhowera během ofenzívy v Ardenách na přelomu r. 1944/45.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize