Obsah: Češi na cestě za svojí budoucností

Češi na cestě za svojí budoucností : budoucnost a modernizace v postojích a očekáváních obyvatelstva  / Pavol Frič ... a kol        Vyd. 1    . - V Praze: G plus G, 2003  . - 233 s. : grafy, tab. ; 27 cm      . - Vyd. : Praha: Centrum pro sociální a ekonomické strategie  ISBN 80-86103-71-4  : Kč∼190, 00

Vztah obyvatelstva ČR k zásadním transformačním změnám a modernizaci společnosti po r. 1989. Kolektivní i individuální vize budoucího vývoje.
Interpretace výsledků sociologického výzkumu. Sborník statí. Adaptace obyvatelstva na celospolečenské modernizační změny. Celospolečenská strategie a vize modernizace. Představy obyvatelstva o podobě a kvalitě modernizačních procesů. Podoba strategických úvah obyvatelstva o společné budoucnosti. Individuální životní strategie. Nositelé konzervativních tradic a příznivci modernizačních změn. Hodnotové preference a orientace. Individuální časové orientace a orientace na budoucnost.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz