Obsah: Promenáda Diogenova

Promenáda Diogenova   / Viktor Dyk  ; verše vybral a uspoř. , dosl. , životopisný esej, ed. pozn. naps. a bibliografii sest. Jaroslav Med; il. Jitka Walterová      1. vyd. výboru    . - Praha: Československý spisovatel, 1990  . - 264 s. : fot  . - (Klub přátel poezie; roč. 30, sv. 1. Zlatý fond poezie)      ISBN 80-202-0200-5  : Kč∼25, 00

Rozsáhlý výbor je sestaven s cílem podat jak chronologický, tak i tematický průřez básnickou tvorbou tohoto českého básníka.
Svazek je rozdělen celkem do osmi oddílů, v nichž jsou zdůrazněny především společensko-kritické a politické aspekty básníkova díla, pro jeho tvůrčí profil charakteristické. Editor chce také připomenout Dyka jako básníka chvějivé intimní nostalgie, tedy z té stránky, která byla celá léta neprávem opomíjena.
Vytvořil: ota61
Dnes je 08.09.2024