Obsah: Jednou orel

Amerika ve válkách dvacátého století vylíčená na osudu Sama Damona, čestného vojáka a muže, který musel v životě prožít vše včetně zrady.
V rozsáhlém románu je strhujícím způsobem zachycena společnost Ameriky a její vývoj od 20. do 60. let 20. století. Román je ve svých hrdinech konfrontací dvou protichůdných pohledů na svět, dvou řešení vlastního osudu a způsobů chápání cti a povinnosti: Sam Damon, téměř archetypální, typický hrdina Ameriky 20. století - chudý, inteligentní, cílevědomý, čestný a hrdý. Poznáváme jej ve chvíli, kdy se odhodlá vstoupit na elitní vojenskou akademii ve West Pointu a odtud se odvíjí jeho osud vojáka obou světových válek i války ve Vietnamu. A jako protiklad Courtney Massengel, povýšený, intrikářský kolega ze studií, který postupuje vzhůru pomocí šikovných machinací a bezohlednosti. Jejich konflikt se vyvíjí a vrcholí zradou, jíž se osud hlavního hrdiny uzavře.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.