Obsah: Sestra úzkost

Sestra úzkost : Zlomky autobiografického eseje  / Jan Čep        2. dopl. vyd    . - Brno: Proglas, 1993  . - 127 s. , fotogr. ; 21 cm  . - (Knižnice revue Proglas. Osobnosti ; Sv. 1). - Orig. : Ma soeur l’angoisse    . - Vyd. : Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury  ISBN 0000
Autobiograficky laděné texty z let 1964-65 jsou závěrečnou bilancí básníkova života.
Líčí klíčové okamžiky svého světského i duchovního vývoje a zároveň provází celým svým dílem.
Tato kniha je posledním autorovým dílem a je přehlednou mapou celého Čepova literárního díla. Největší pozornost je věnována spisovatelovu dětství a jeho rodnému kraji. Nechybí ani líčení autorova dramatického odchodu z komunistického Československa v roce 1948 a jeho pobytu v emigraci.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz