Obsah: Dvojí domov

Dvojí domov   / Jan Čep  ; doslov Bedřich Fučík      Vyd. (dopl. ) 2    . - Praha: Vyšehrad, 1991  . - 341 s. ; 21 cm        ISBN 80-7021-077-X  :
Souborné vydání prvních tří prozaických sbírek (Zeměžluč, Letnice, Děravý plášť) je doplněno o črty z pozůstalosti s názvem Etudy pro paní J.
Na malé ploše příběhů zachycuje autor maximum lidských vztahů v jejich složitosti a hloubce, plynutí života a vratkou rovnováhu lidských osudů. Své hrdiny sleduje pohledem filozofa, naplněného úctou ke každé, i té nejprostší existenci a s bolestí sleduje zrazené duchovní poslání člověka na tomto světě. Jeho lidé jsou odcizeni sami sobě tragickou lhostejností k životu, bezradní proto, že nemohou vyrovnat s jeho pomíjejícností. Na této zemi se cítí pouhými hosty, jsou štváni touhou po nesmrtelnosti, kterou v podobě duchovního věčného života považují za svůj pravý domov.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz