Obsah: Nevěra

Nevěra : partitura pro obrazové médium
Partitura pro obrazové médium, jak zní podtitul, zpracovává téma pro Ingmara Bergmana charakteristické a mnohokrát frekventované. Příběh herečky Marianne, která se rozhoduje mezi dvěma muži, je zpětně vypravován stárnoucím režisérem, jedním z aktérů milostného trojúhelníku. Začátkem 80. let Ingmar Bergman sice víceméně uzavřel svou režisérskou dráhu, ale i nadále se věnuje psaní filmových scénářů. Přesněji řečeno filmových povídek a románů - jde totiž o zcela svébytná literární díla, která jsou schopna poskytnout intenzivní umělecký zážitek sama o sobě. V centru pozornosti Nevěry stojí rozporuplný vztah muže a ženy, tedy téma, v němž se autor může opřít o vlastní bohatou životní zkušenost. Scénář se nedávno dočkal i filmového zpracování, byť jeho tvůrcem nebyl sám Bergman.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Nevěra