Obsah: Struktura symbolična v pohledu psychoanalytické literární vědy

Struktura symbolična v pohledu psychoanalytické literární vědy (Na příkladu Dostojevského románu Bratři Karamazovi. Příspěvek k evoluční estetice. Monografie představující jeden z nejkomplexnějších analytických a interpretativních přístupů k teorii symbolu a strukturaci symbolična v českém odborném prostředí. Opírá se o znalosti psychoanalýzy a psychoanalytické literární vědy, a i když Dostojevského dílo chápe v intencích pražského strukturalismu jako estetický objekt a proces kulturní komunikace, autorova psychoanalytická erudice dodává tomuto procesu nový kontext. Monografie není jen vědeckým kompendiem, ale lze ji chápat také jako rozvrh vědecké disciplíny, psychoanalytické literární vědy, která v českém kontextu chybí.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize