Obsah: Zatracená smůla

Pátá kniha série Dortmunder.

Série příběhů o Dortmunderovi je tím zdaleka nejlepším z rozsáhlé románové i povídkové tvorby amerického spisovatele Donalda E. Westlakea a zároveň i špičkovou ukázkou žánru literární krimikomedie. Hrdinou celé série je drobný a nepříliš úspěšný podvodníček, zloděj a lupič John Dortmunder, věčný smolař, který se i s partou svých pomocníků pravidelně buď vlastní vinnou nebo v důsledku náhod a nepředvídatelných okolností ocitá v prekérních situacích a malérech.
Tentokrát Dortmunder při obyčejné loupeži v klenotnictví nedopatřením vezme i pohádkově cenný drahokam, o který mají zájem všichni od americké vlády, policie, FBI až po sebranku těch nejhorších newyorských zločinců. A ti všichni teď jsou do Dortmunderovi...

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize