Obsah: Kauza Rohovští v Tasově

Nová kniha nositele Ceny Egona Hostovského za rok 1998 (za knihu Couvání do času, Torst 1997), dalšího z představitelů tasovského literárního okruhu (kótovaného jmény jako Jakub Deml, Pavla Kytlicová nebo Stanislav Vodička – jehož dcera Lidmila Dohnalová knihu ilustrovala) Karla Švestky byla očekávána s napětím – ale také s jistými rozpaky. Ty byly zaviněné jak autorovým předchozím dvojím vydáním téhož díla pod různým názvem: Pohled z mostu (Sursum 2002) a Měsíc jako rybí oko (Máj a Dokořán 2003), tak i zacílením díla právě vydávaného. Už titul nám sugeruje, že tentokrát půjde především o svědeckou výpověď: nekašírovanou, věcnou, pravdivou – jako v soudní při. Po jejím přečtení je třeba říci, že nás plně nezbavila ani těch rozpaků, ani onoho napjatého očekávání.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize