Obsah: Drsná svatba

Třicátá šestá kniha série Spenser.

Heidi Bradshawová je zámožná, krásná a vlivná - a potřebuje pomoc od soukromého detektiva Spensera. Je to divná žádost, protože Heidi, notorická zlatokopka nedávno odloučená od svého posledního manžela, si platí ostrahu u soukromé bostonské firmy. Přesto si přeje, aby jí Spenser dělal doprovod na dceřině svatbě. Spenser nejprve váhá, ale svolí v okamžiku, kdy Heidi souhlasí, aby s sebou přivedl svou lásku Susan Silvermanovou.
Pro Spensera by to měla být snadná práce: ukázat se u obřadu, vypít pár skleniček a věnovat se Susan. Když se však na ostrově Tashtego objeví jeho osudový nepřítel Rugar - Šedivec, Spenser si uvědomí, že tady něco neklape. Zatímco venku začíná běsnit hurikán, Šedivec zahájí útok. Do davu svatebních hostů vypálí vražedné střely a unese nevěstu. Spenser však ví, že tenhle zpackaný únos plný okázalého střílení neodpovídá Rugarovu stylu práce. Sám  však nemůže únosu zabránit, proto se aspoň později snaží případ rozlousknout a hlavně najít pohřešovanou dívku. Potíž je v tom, že klíčoví svědci jsou mrtví a Heidi Bradshawová odmítá spolupracovat, takže Spenser se nemá oč opřít. Se svým spolehlivým společníkem Hawkem nakonec odhalí dvacet let starou souvislost mezi muži v Heidině životě. A pak zůstává na Spenserovi, aby sám rozhodl, kdo je jeho skutečný nepřítel... než zemřou další lidé.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize