Obsah: Dobyvatelé

Dílo australského historika Davida Daye podává poutavý obraz velkých, většinou i krvavých bojů vedených dobyvatelskými zeměmi – zejména Velkou Británii, Španělskem, Francií a Japonskem – s cílem zmocnit se území a majetku cizích, často odlehlých oblastí, různých kontinentů, trvalou okupací si porobit jejich původní obyvatele a oloupit je o půdu, která jim od věků patřila. Autor mimo jiné věnuje zvláštní pozornost vznášení a ospravedlňování nároků ze strany uchvatitelských zemí, rozebírá složitost procesu tohoto problému, jenž je od samého počátku provázen nejen krvavými dramaty, ale i okázalými, podvodnými rituály, lstmi, zradou a mytologií kolem neprávem získaného území a vlastnictví. David Day líčí historická fakta v živých, fascinujících souvislostech a vyvozuje závěry pozoruhodné svou aktuálností, konkrétností, ale i nadčasovostí.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Dobyvatelé