Obsah: Přestupní stanice

Detektivní román dvou amerických autorů, bratranců píšících pod pseudonymem. V osamělé chatě je nalezena mrtvola zavražděného muže. Cílem policejního pátrání je zjistit kdo je vlastně tento člověk, na něhož si činí nárok dvě rodiny zda-li jde o skromného obchodního cestujícího či nepřístupného bankovního magnáta a kdo a proč ho zabil. Příběh, ve kterém se na pozadí politických sympatií ve prospěch rooseveltovské demokracie vyšetřuje vražda muže. Při vyšetřování se klade důraz na dedukci z maličkostí, na jejich správnou interpretaci, která umožňuje orientaci ke správnému řešení. Podle doslovu J. Škvoreckého "román je dobrou ukázkou rané práce autorů, kteří v USA nejenon patří k nejoblíbenějším ... ale kteří představují i svérázný typ detektivky, v jistém smyslu (tradice horroru a vizionářství) stejně typicky americký, jako jsou romány drsné školy".
překládáno i jako : Dům na půli cesty
Doslov napsal Josef Škvorecký :  "Vražda, jako jedna ze společenských her"
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize