Obsah: Poslední ráj na zemi

Poslední ráj na zemi : proč žiju na Novém Zélandu?
Masson skládá ódu na svůj osobní ráj - svou druhou vlast, Nový Zéland. Kniha vypráví o tom, jak stačila procházka po nádherné písečné pláži pouhou čtvrthodinku od rušného Aucklandu a Massona i jeho rodinu si úplně podmanilo místní exotické prostředí. To rozhodlo. Toto místo, obklopené bujným lesem v zátoce poseté sopečnými ostrovy, se stane jejich novým domovem. Masson zavádí čtenáře na pozoruhodnou cestu po jiném světě, jenž se jmenuje Nový Zéland. Každému, kdo kdy snil, Masson odhaluje zemi, kde sousedé žijí družně a pospolně. Tady je politický svět stejně přívětivý jako počasí. Nový Zéland je též zemí úchvatné krajiny, která se zapsala do povědomí celého světa jako místo, kde se natáčel Pán prstenů. Flóra je opravdu pestrá a zdejší fauna nemůže ublížit člověku. Po hadech, tarantulích a škorpionech ani památky. Modravé vody hostí hned u pobřeží plného rostlin spoustu delfínů a kosatek. Zatímco autor líčí, jak se zamiloval do této země a jak mu jsou blízcí její občané, zamýšlí se také nad tím, jaký smysl má domov, jak je důležité jednat podle intuice a co se stane, když člověk zpřetrhá pouto k místu, ve kterém žije. Kniha obsahuje slovníček výrazů používaných Novozélanďany a důležitých maorských slov a také autorovu doporučenou cestovní trasu. Je ideální pomůckou pro každého, kdo se chystá navštívit tuto skvělou zemi. Poslední ráj na zemi je plná roztomilých anekdot a nepříliš známých faktů (na Novém Zélandu například vznikl jogging). Bude se hodit všem, kdo sní o tom, jak od základu proměnit svůj život - a těm, kdo doufají, že je ještě potká něco lepšího.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Poslední ráj na zemi