Obsah: Pouštní lékárna - Léčitelské tajemství jihoafrických Křováků

Překvapení v zemi červeného tichaNa více než 8 000 km dlouhé cestě pouštními oblastmi Namibie se autorovi otevřel magický svět, v němž se zcela neočekávaně pojí události světské a posvátné, svět, v němž je vše jiné, než se zdá. Po cestě se setkal s příslušníky různých národnostních skupin - s Khoi Sany, lidmi kmene Ovambo, Nama a Herero. Léčitelé, jako pověstmi opředený doktor Kuvare, kteří znají léčivé účinky afrických bylin, ho zasvětili do prastarého vědění a svým rituálním uměním mu názorně ukázali, že mají přístup i k dimenzi pravdy, jež pro nás zůstane navždy uzavřena. Autor naléhavě poukazuje i na hon farmaceutických koncernů za "pouštní lékárnou" a naznačuje, že do budoucna se nelze vyhnout tvrdému boji za zachování cenných pouštních rostlin, neboť na jejich léčivé účinky nejsou odkázány pouze domorodé národy, ale miliony lidí po celém světě.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Pouštní lékárna - Léčitelské tajemství jihoafrických Křováků
Dnes je 18.10.2024
Před 90 lety se narodil(a) Bulyčov Kir